Ваш преміальний партнер у галузі вимірювань
shopping cart 0
Кошик ще порожній
phone call
Зв’язатися
Сервісна служба
Замовити зворотній зв’язок
Корисна інформація про вимірювальні пристрої
Читайте публікації за тематикою вимірювальних інструментів

Особливості використання лазерного рівня у будівельній сфері

Використання лазерного рівня (нівеліра) дозволяє значно спростити та прискорити виконання розмічувальних операцій на будівельному майданчику. Такий електромеханічний оптичний прилад дає можливість за допомогою лазера встановлювати точки, лінії та площини, щоб створювати рівні поверхні при обробних роботах та укладанні різних матеріалів (плитки, покриттів для підлоги, натяжних стель і т.д.). Прилад здатний створювати горизонтальні та вертикальні лінії під певним кутом, а також може виконувати функцію вимірювального пристрою.

Як користуватися лазерним рівнем

Щоб зрозуміти, як використовувати лазерний рівень, необхідно вивчити його принцип роботи. Сучасні прилади стали більш функціональними та практичними, а також для їх використання не потрібно особливих знань, оскільки нівелір відрізняється зручним застосуванням. Лазерний рівень працює за таким принципом: лазерний промінь фокусується на певній поверхні за допомогою оптичної системи і дає можливість проектувати на потрібний об'єкт точку або лінію, якими можна вирівнювати площини.

Дані лазерні рівні можуть мати певну кількість світлодіодів та відрізнятися видом оптичної системи. Виходячи з цих параметрів, вони поділяються на такі види, як:

 • Призмінний нівелір. У конструкції цього пристрою немає елементів, що рухаються, а всі запчастини виділяються винятковою міцністю. Подібний прилад може оснащуватися двома призмами, що проеціюють дві площини (вертикальну та горизонтальну), які перетинаються перпендикулярно. Кут розгортки може становити 360 градусів. За допомогою цього лазерного рівня можна вирівнювати стелю, стіни та підлогу або прокладати комунікації. Також є моделі з безліччю призм.
 • Ротаційні лазерні рівні мають складну конструкцію. Вони проектують лазерну площину завдяки обертанню світлодіода. Такий яскравий промінь видно на великих відстанях, що спрощує багато завдань. Якщо додати до моделі детектор, то промінь буде помітний на відстані до 1-го кілометра. Кут розгортки даного приладу становить триста шістдесят градусів, тому цей багатофункціональний пристрій можна використовувати для кількох завдань одночасно. Крім того, кут охоплення можна змінювати у налаштуваннях. Крім основних завдань, прилад підходить для вирівнювання дверних та віконних отворів, вузьких стін та поверхонь, розташованих у важкодоступних місцях.

Налаштування лазерного рівня

Щоб зрозуміти, як відрегулювати лазерний рівень, варто дізнатися про особливості його конструкції, яка складається з таких скомпонованих в одному корпусі деталей та механізмів:

   • міцний корпус, що захищає пристрій від зовнішніх негативних факторів (пилу, вологи та механічних пошкоджень);
   • оптична система;
   • джерела електроживлення та світлового випромінювання;
   • органи дистанційного або мануального керування пристроєм;
   • пристрій самовирівнювання;
   • настановний механізм.

Купивши цей пристрій, ви отримаєте докладну інструкцію до нього, де буде описано, як користуватися лазерним рівнем. Таке завдання досить просте. Потрібно встановити в спеціальний відсік приладу батареї або зарядити акумулятор. Перед початком роботи слід виконати пробний запуск приладу. При появі лазерного променя можна починати роботу. Якщо потрібно змінити завдання, проводиться нескладне налаштування лазерного рівня.