Ваш преміальний партнер у галузі вимірювань
shopping cart 0
Кошик ще порожній
phone call
Зв’язатися
Сервісна служба
Замовити зворотній зв’язок
Корисна інформація про вимірювальні пристрої
Читайте публікації за тематикою вимірювальних інструментів

Особливості вимірювання напруги за допомогою мультиметра

Мультиметр називають універсальний вимірювальний пристрій, який з'єднав у собі кілька функцій і дає можливість дізнатися чисельні показники цілого діапазону різних електричних величин. Такий комбінований прилад може виміряти величину напруги, опору, струму та ще низку значень інших електричних параметрів. Сучасні прилади мають широкий перелік корисних функцій та постійно вдосконалюються.

Що потрібно знати, виконуючи вимірювання напруги мультиметром?

Перед тим, як виміряти напругу мультиметром, варто дізнатися, що такі прилади бувають аналоговими та цифровими. Аналоговий пристрій відображає значення вимірюваних величин за допомогою стрілочного пристрою. У цифровому пристрої дані відображаються на семисегментному індикаторі. Популярнішою вважається цифрова версія цього пристрою, тому такий прилад випускається в різних модифікаціях, що відрізняються набором функцій і відзначених певним маркуванням.

Цей пристрій ще називають тестером, оскільки він допомагає перевірити працездатність ламп розжарювання, автомобільних акумуляторів, елементів живлення, а також використовується при заміні проводки та інших ремонтних або побутових цілей. Кожен прилад має певний перелік функцій, а також має свій діапазон вимірюваних показників. Такий пристрій має відмінну точність.

Купивши подібний прилад, варто вивчити основні показники та параметри, щоб безпечно проводити вимірювання напруги мультиметром. Позначення та їх розшифровка вказуються в інструкції до цього приладу, яку ви отримаєте при покупці. Також слід зрозуміти призначення кожного з роз'ємів пристрою та прочитати правила користування. Грамотне використання такого обладнання не тільки дозволить запобігти ураженню електричним струмом, але й продовжить термін служби вашого приладу, а також дасть змогу отримувати результат без похибок.

Основні правила, які потрібно враховувати, виконуючи вимірювання напруги мультиметром

Щоб користуватися пристроєм безпечним, варто дізнатися, як виміряти напругу з його допомогою. Для цього потрібно врахувати такі моменти:

  • Не можна торкатися оголених ділянок щупів, щоб не отримати травми або похибки. Також важливо не допустити виникнення короткого замикання при контакті із забороненими предметами.
  • Щупи потрібно встановлювати у певні гнізда, залежно від виду вимірів. Також важливо, щоб перемикач режимів був виставлений у правильному положенні. Вимкнувши прилад, перемістіть вимикач у положення «Off».
  • Потрібно стежити за рівнем заряду батареї пристрою, оскільки якщо це значення буде занадто низьким, точність вимірювань може постраждати. Індикатор попередить про необхідність заряджання пристрою.
  • Якщо вам невідомо приблизне значення визначеної величини, варто вибрати максимальну межу, а потім перевести перемикач в оптимальний режим.

Щоб дізнатися, як перевірити напругу мультиметром, потрібно ознайомитися з такою інформацією:

  • Вимірник сили струму (амперметр) повинен підключатися послідовно в розрив ланцюга.
  • Щоб вибрати режим вимірювання напруги (вольтметр) або опору (омметр), необхідно виконати підключення паралельно до навантаження.

Вам потрібно вибрати приблизне значення величини, виставити перемикач, правильно вставити щуп та побачити результати показань на дисплеї. Детальна інструкція з малюнками буде додана до пристрою.